• „Ja - Młody Obywatel”

• to program edukacji obywatelskiej, w ramach którego uczniowie klas IV-VI uczestniczą w warsztatach psychoedukacyjnych rozwijających postawy obywatelskie, zaangażowanie na rzecz otoczenia oraz umiejętności społeczne. Zajęcia te uczą współdziałania, współpracy w grupie, organizacji działań i pomagają zespolić klasę. Po warsztatach chętni uczniowie realizują swoje miniprojekty obywatelskie na rzecz społeczności lokalnej przy wsparciu wychowawcy i trenera Stowarzyszenia Q Zmianom.

W naszej szkole w projekcie bierze udział klasa 6B.

• CELE PROJEKTU:

Rozwój postaw obywatelskich i zwiększenie zaangażowania uczestników w podejmowanie działań na rzecz środowiska lokalnego, na terenie miasta Warszawa, czyli:

• zwiększenie wiedzy i świadomości młodych ludzi na temat społeczeństwa obywatelskiego, postaw obywatelskich, praw i obowiązków obywatela,

• zwiększenie aktywności i zaangażowania młodych ludzi oraz nauczycieli w życie wspólnot szkolnych i lokalnych,

• rozwój kompetencji społecznych u dzieci uczestniczących w projekcie: wzmocnienie prawidłowych relacji, rozwój umiejętności współpracy, akceptacji, empatii oraz integracja grupy rówieśniczej,

• rozwój decyzyjności i poczucia sprawczości u młodych ludzi przy włączeniu się w sprawy społeczności szkolnych i lokalnych,

• zwiększenie wiedzy o możliwościach realizacji projektów obywatelskich i inicjatyw lokalnych,

• zwiększenie wiedzy i umiejętności dzieci i nauczycieli z zakresu pracy metodą projektu.

• CzytamyPolskąPoezję

• ߑ碠data-goomoji=ߑ梠data-goomoji=ߑ梠data-goomoji=

Klasa 6 b w ramach projektu „Ja-Młody Obywatel” wymyśliła nowe działanie-prezentację wierszy wybitnych polskich twórców opatrzoną tytułem „Wierszowanki-Nagrywanki”.

ߓ䢠data-goomoji= Dzisiaj przedstawiamy „Odę do Młodości” Adama Mickiewicza, którą przeczytał i nagrał dla nas Gustaw Getka.

ߘ좠data-goomoji=Życzymy udanego odbioru!

• Wierszowanki - Nagrywanki

• W dzisiejszym odcinku słuchowiska klasy 6b „Wierszowanki-Nagrywanki”, w ramach projektu „Ja-Młody Obywatel”, posłuchamy wiersza Jana Brzechwy „Lis i jaskółka” w wykonaniu Kamila Sitkowskiego.

ߦꢠheight=ߥ墠height=ߐ梠height=ߥ좠height=

• Kreatywne wtorki

• W dzisiejszym odcinku „Kreatywnych wtorków” Bruno i Krzysiu polecają ciekawe seriale na czas epidemii 🦸‍♂️

• CzytamyPolskąPoezję cd.

• W dzisiejszym odcinku słuchowiska klasy 6b „Wierszowanki-Nagrywanki”, w ramach projektu „Ja-Młody Obywatel”, posłuchamy fragmentu wiersza Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”w wykonaniu Bruna.

ߐ㢠height=ߥ⢠height=ߥ袠height=

• Ulubione gry komputerowe

• ߓꢠheight= W dzisiejszym odcinku „Kreatywnych wtorków”, realizowanych w ramach projektu „Ja-Młody obywatel”, Gustaw, Marcin, Kamil i Janek polecają i dzielą się swoimi ulubionymi grami komputerowymi ߧᰟBͰߕ颠height=ߑheight=

# UlubioneGryKomputerowe