• Koło szachowe SZACH-MAT

• Szach-Mat

•

Program zajęć SZACH-MAT jest skierowany do uczniów, którzy chcą rozszerzać swoje umiejętności szachowe. Ma on na celu zapewnienie wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów i kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji, przyjmowania sukcesów i porażek. Szachy wdrażają do systematycznej i wytrwałej pracy wraz z przestrzeganiem zasad gry "fair play", ćwiczą cierpliwość, koncentrację, pamięć i uwagę oraz logiczne myślenie.

• UKS ABC

•

W szkole działa również Uczniowski Klub Sportowy ABC. Organizuje on dodatkowe zajęcia szachowe, przygotowując uczniów do rywalizacji sportowej oraz udziału w rozgrywkach.

• Sukcesy

•

Corocznym podsumowaniem edukacji szachowej jest organizowany w szkole Turniej o Mistrzostwo DSP nr 1, w którym wyłonieni zostają najlepsi uczniowie w poszczególnych klasach. Drużyna regularnie reprezentuje szkołę w dzielnicowych oraz wojewódzkich turniejach szachowych, plasując się w ścisłej czołówce warszawskich szkół podstawowych.

Uczniowie osiągają również sukcesy w turniejach indywidualnych Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Najwybitniejsi biorą udziałach w Finałach Mistrzostw Polski.