• Konkurs Matematyczny Plus Minus

• 1 etap konkursu już za nami!

• Z przyjemnością informujemy, że w  I etapie Dwujęzycznego Konkursu Matematycznego Plus-Minus wzięło udział  6 szkół: ok. 34 uczniów z kategorii 5-6 i ok. 60 uczniów z kategorii 7-8.

Do drugiego etapu przeszło 16 uczniów z kategorii 5-6 oraz 23 z kategorii 7-8.

Etap powiatowy konkursu odbędzie się 6 kwietnia w szkołach macierzystych uczestników. Wyniki konkursu oraz lista laureatów zostanie ogłoszona dnia 25 kwietnia 2022 r.

• I Powiatowy Dwujęzyczny Konkurs Matematyczny

PLUS-MINUS

Zapraszamy warszawskie szkoły do udziału w I Powiatowym Dwujęzycznym Konkursie Matematycznym PLUS-MINUS zorganizowanym przez Dwujęzyczną Szkołę Podstawową nr 1 ul. Wspólna 55, Warszawa-Wesoła.

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki i języka angielskiego wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych oraz dążenie do poprawy jakości nauczania matematyki.

Zgodnie z regulaminem, konkurs będzie przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas V-VI oraz klas VII-VIII oraz w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym.

Arkusz zadań obu etapów składać się będzie z trzech części:

·       5 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru (w tym dwa w języku angielskim),

·       3 zadań otwartych (w II etapie jedno zadanie będzie w języku angielskim) ,

·       1 zadania sprawdzającego znajomość słownictwa matematycznego w języku angielskim.

Zakres merytoryczny konkursu został podany w Regulaminie konkursu. Ze względu na wprowadzenie nauki zdalnej postanowiliśmy dostosować harmonogram konkursu. Pierwszy etap konkursu odbędzie się 9 marca 2022 r., drugi –  6 kwietnia 2022 r.  Oba etapy będą przeprowadzane w szkołach macierzystych uczestników.

Kartę zgłoszenia uczestników należy przesłać do dnia 28 lutego 2022 r na adres plusminus@szkola-dwujezyczna.pl

Organizatorzy konkursu złożyli wniosek o wpisanie konkursu na listę konkursów punktowanych do liceów.

Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w konkursie!

W załączeniu przesyłamy regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia. Wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: plusminus@szkola-dwujezyczna.pl  lub pod nr telefonu sekretariatu szkoły: +48  600 202 851.

Z poważaniem,

Justyna Kapusta