Dwujęzyczna

Szkoła Podstawowa nr 1

Cambridge International School

Nasza szkoła

Położona w Wesołej – pięknej, zielonej dzielnicy Warszawy, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 to wyjątkowe miejsce, oferujące edukację dzieci i młodzieży na najwyższym poziomie.

Połączenie polskiego systemu edukacyjnego oraz programów nauczania z programami europejskimi wpłynęło na wyjątkowy charakter i profil naszej szkoły. Zaangażowanie w proces nauczania i wychowania, doskonała atmosfera, relacje oparte na współpracy i przyjaźni, a przede wszystkim przygotowanie językowe pozwalające absolwentom na kontynuację edukacji w oddziałach dwujęzycznych i międzynarodowych najlepszych liceów oraz uczelni wyższych w Polsce i za granicą są niewątpliwym sukcesem będącym jednocześnie zobowiązaniem do dalszego podnoszenia jakości działań na rzecz kształcenia naszych uczniów.

Polska szkoła – szkoła Cambridge

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 to szkoła z doświadczeniem, działająca na rynku edukacyjnym od 2009r.
Jesteśmy polską szkołą realizującą europejskie standardy nauczania. Uzyskana w 2016 roku akredytacja Cambridge Assessment International Education pozwoliła nam znaleźć się w prestiżowym gronie Cambridge International Schools.

Szkoła

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa nr 1 – Cambridge International School

Przedszkole

Niepubliczne Przedszkole abc

Centrum Szkoleń

Amaltea Training Center

Fundacja

Fundacja Edukacji Dwujęzycznej Amaltea

Międzynarodowe nagrody

Edukacja dzieci i młodzieży to proces, który podlega nieustannym zmianom. Niezwykle ważne jest dla nas aktywne doskonalenie procesów dydaktycznych oraz poszukiwanie nowych inspiracji poprzez realizację międzynarodowych projektów oraz kontakty i wizyty studyjne w wielu europejskich szkołach. Cieszymy się, że nasze działania na rzecz podnoszenia jakości nauczania są dostrzegane i wysoko oceniane na forum międzynarodowym.

Wyróżniamy się

Wyjątkowy charakter naszej szkoły kształtował się od momentu jej powstania. Poszukiwania i doskonalenie w zakresie realizowanych programów edukacyjnych, treści wychowawczych, różnorodnych projektów,  konkursów, a nawet zwykłej organizacji życia szkolnego zawsze odbywało się z myślą o uczniu i jego wszechstronnym rozwoju. Każdy aspekt naszej działalności jest przemyślanym elementem, który w powiązaniu z pozostałymi tworzy niepowtarzalność tego miejsca. Niewątpliwie jednak wyróżnia naszą szkołę rozwijane na wielu płaszczyznach kształcenie językowe.

 

Dwujęzyczność

Dwujęzyczność – skuteczna metoda pracy z uczniami zarówno w języku polskim jak też angielskim.

Międzynarodowy Program Edukacyjny Cambridge

Program Cambridge – doskonały sposób na rozszerzenie polskiej edukacji i nadanie jej międzynarodowego wymiaru.

Egzaminy Językowe Cambridge English

Egzaminy Cambridge English – systematyczna nauka języka angielskiego na coraz wyższym poziomie.

Języki obce

Języki obce – wyjątkowa możliwość nauki drugiego języka obcego już od pierwszej klasy.

Rozwijamy nie tylko przez naukę

Rozwijanie talentów i zainteresowań uczniów to ważny obszar działalności naszej szkoły. Oferujemy możliwość uczestnictwa w różnorodnych zajęciach dodatkowych takich jak:

English is fun / Art and craft / Warsztaty twórcze / Igła i nitka / Let’s dance / Szach – Mat / Music Club / Explorers / Spanish Fun / Fizyczne rozkminki / Spotkanie z książką / Robotyka / Math Riders

Zachęcamy również do wspólnych zabaw oraz wypoczynku w sali relaksu.

 

Jesteśmy ECO

W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na ochronę przyrody oraz klimatu. Korzystamy z energii słonecznej dzięki instalacji fotowoltaicznej. Na bieżąco monitorujemy czystość powietrza za pomocą zainstalowanego na budynku szkoły czujnika anty-smogowego. Segregujemy odpady i bierzemy udział w akcjach sprzątania świata. Dbamy o szkolny ogródek jak również mieszkające tam owady i ptaki. Niebawem uruchomiona zostanie szkolna stacja meteorologiczna.

We współpracy z innymi europejskimi szkołami realizujemy projekty dotyczące ochrony klimatu.