Szkolna świetlica to wyjątkowe miejsce w naszej szkole!

To przestrzeń, w której po zakończonych lekcjach uczniowie odnajdują czas na odpoczynek, zabawę, zajęcia rozwijające ich zainteresowania i talenty, a przede wszystkim możliwość wspólnego spędzania czasu i rozwijania między klasowych przyjaźni.

Czas po lekcjach może być przeznaczony przez uczniów na udział w kołach zainteresowań, zabawach swobodnych i tematycznych, wspólne gry czy uczestnictwo w pokazach filmów podczas piątkowych seansów. Najbardziej lubianymi zajęciami są te, o charakterze plastyczno-technicznym oraz zabawy ruchowe w sali gimnastycznej lub na szkolnym boisku/placu zabaw. Uczniowie mają również możliwość odrobienia pracy domowej pod opieką nauczycieli.

Zobacz, co proponujemy naszym uczniom po lekcjach!

Art & craft i work of art

zajęcia artystyczno – plastyczne przy użyciu ciekawych technik oraz materiałów. Uczniowie tworzą prace plastyczne typu origami, wydzieranki, wyklejanki, a także plecionki z  makramy. Zapoznają się z różnymi technikami i obserwują uzyskane efekty swoich prac. Rozwijają uzdolnienia, wyobraźnię, zainteresowania, mają możliwość rozwijania twórczej postawy oraz kreatywności.

Explorers

zajęcia eksperymentalne łączące zdobywanie wiedzy z doskonałą zabawą. Podczas zajęć uczniowie przeprowadzają doświadczenia, eksperymentują mieszając różnorodne składniki, odgadują zagadki. Z pomocą nauczyciela odkrywają nowe zjawiska, co pozwala im je lepiej zrozumieć i zapamiętać.

Cooking Club

to czas, kiedy na zajęciach jest pysznie i wesoło. Okazuje się, że po angielsku gotuje się tak samo przyjemnie i smacznie jak po polsku. Po zajęciach uczniowie zabierają ze sobą przygotowane pyszności wraz z przepisami, by móc dalej rozwijać swoją pasję w domu.

Spotkania z książką

to zajęcia, podczas których uczniowie w szerokim zakresie poznają literaturę dziecięcą – wiersze, baśnie, opowiadania. Wspólne czytanie jest wstępem do innych aktywności wykonywanych w trakcie spotkań. Zajęcia dają uczniom możliwość rozwoju wyobraźni i kreatywności.

English for Fun

interaktywne zajęcia z języka angielskiego w formie gier i zabaw, przeznaczone dla uczniów klas 1-3. Uczniowie pracują w parach lub grupach powtarzając i utrwalając gramatykę lub słownictwo wykorzystywane w czasie codziennych rozmów. Dużą radość sprawiają uczniom wykorzystywane podczas zajęć różnorodne techniki i narzędzia takie jak: Wordwall, Kahoot, Baamboozle Games.

Igła i nitka oraz warsztaty haftowania

zajęcia adresowane do uczniów, którzy chcą zacząć swoją przygodę z szyciem lub haftem. Podczas zajęć uczniowie szyją oryginalne ozdoby, przytulanki, piórniki, poznają podstawowe ściegi haftów ręcznych, wykonują ozdoby na różnego typu tkaninach. Rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz kreatywność, przy jednoczesnej nauce praktycznych umiejętności. Nauka szycia/haftu poprawia skupienie, uczy cierpliwości, rozwija abstrakcyjne myślenie oraz talenty plastyczne. Własnoręcznie wykonane prace dają uczniom wiele radości budując jednocześnie pewność siebie. Zajęcia grupowe o rękodzielniczym charakterze są dla uczniów miłą formą wspólnego spędzenia czasu po lekcjach.

Warsztaty twórcze

umożliwiające pracę indywidulaną i grupową, to zajęcia artystyczne tworzące przestrzeń do wyrażania siebie, rozwijania umiejętności interpersonalnych oraz doskonalenia zdolności plastycznych. Zajęcia dedykowane młodszym uczniom, wykorzystujące różnorodne techniki plastyczne zawierają elementy sensoplastyki, która wspiera rozwój sprawności manualnej, rozbudza ciekawość oraz kreatywność.