Aktywność sportowa

to fundamentalna działalność szkoły zapewniająca naszym uczniom prawidłowy rozwój zarówno fizyczny jak też umysłowy.

Gwarantuje prawidłową postawę ciała i właściwy stan zdrowia. Dlatego podchodzimy do niej ze szczególną uwagą.

Sport  w naszej szkole to niezwykle różnorodne zajęcia. Każdy uczeń znajdzie coś dla siebie. 

Regularne treningi na pływalni – 8-letnie szkolenie pływackie od podstaw do stopni ratowniczych włącznie, treningi funkcjonalne na siłowni dla klas starszych oraz taniec i gimnastyka dla klas młodszych.

Program zajęć uzupełniony atrakcyjnymi dyscyplinami sportowymi – uczniowie realizują treningi baseball’owe, ćwiczą szermierkę, wspinaczkę, tenis, a sezonowo łyżwiarstwo i skimboarding wraz z zajęciami na deskach typu longboard.

Zajęcia sportowe realizowane przez naszą szkołę to również narciarstwo i snowboard w czasie wyjazdów takich jak Biała Szkoła, oraz kajakarstwo i żeglarstwo, które prowadzimy w czasie „Zielonych Szkół”.

Od wielu lat uczestniczymy w programie Stop zwolnieniom z wf-u, a dla chętnych na więcej aktywności mamy dodatkowe zajęcia w ramach sekcji sportowych – pływackiej i multisportowej tj. programu „Lets move”. Organizujemy również spotkania ze znanymi sportowcami.

Nasze sportowe, pozaszkolne działania organizujemy we współpracy z kadrą trenerską Sportteem – którą wyróżnia nie tylko wysoki poziom prowadzonych zajęć, ale również umiejętność tworzenia wspaniałej atmosfery sprzyjającej rozwijaniu sportowych zainteresowań. 

 

Sport w naszej szkole to nie tylko gry i zabawy, w czasie których liczą się sprawność fizyczna, umiejętności techniczne czy znajomość przepisów. Przyjmujemy znacznie szerszą perspektywę uważając, że ruch, sport, aktywność fizyczna to nauka:

 

– szacunku, dyscypliny i konsekwencji
– poczucia własnej wartości i pewności siebie
– współpracy i odpowiedzialności
– troski o siebie i determinacji by „przekraczać” siebie
– szybkości w podejmowaniu decyzji i samodzielności w działaniu
– strategicznego myślenia i wytrwałości
– pokory, rozsądku i pokonywania własnych słabości
– świadomości zdrowego stylu życia
– radzenia sobie z emocjami
– budowania relacji i przyjaźni
– osiągania swoich celów
– dbania o swoje ciało i umysł!

Nasi nauczyciele wychowania fizycznego to wykwalifikowany zespół sportowych ekspertów,

doświadczeni pedagodzy oraz licencjonowani trenerzy i instruktorzy wielu dyscyplin – dbający, by dzieci od najmłodszych lat uczęszczały na zajęcia ruchowe z pasją i entuzjazmem. Kierują się przekonaniem, że sport daje dziecku cechy i kompetencje służące mu przez całe życie oraz pozwalające na czerpanie z niego jeszcze większej radości.

To najlepsza inwestycja.